Kleszcze w ogrodzie - co robić?

Awatar użytkownika
Najsława1976
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2020, 15:34

Kleszcze w ogrodzie - co robić?

Post autor: Najsława1976 »

Cześć! Jak radzicie sobie z kleszczami w ogródku? U mnie to jakaś tragedia. Najbardziej boję się o dzieci, bo bardzo często bawią się na powietrzu. Macie jakieś skuteczne rozwiązania?
Awatar użytkownika
Cezar1985
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2020, 16:28

Re: Kleszcze w ogrodzie - co robić?

Post autor: Cezar1985 »

Ja, odkąd korzystam z usług bijkomara.pl, nie mam problemów z kleszczami. Oni stosują specjalistyczne środki do likwidacji kleszczy. Co najważniejsze, że te preparaty są bezpieczne dla człowieka. Polecam sprawdzić ich ofertę.
Awatar użytkownika
ComTruise
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2020, 19:36

Re: Kleszcze w ogrodzie - co robić?

Post autor: ComTruise »

Kleszcze w ogrodzie? A skąd się tam wzięły? Kleszcze jednak występują tam, gdzie znajdują się szlaki, przez które przechodzą zwierzęta. Może mieszkasz w pobliżu lasu, albo ogród bezpośrednio z nim sąsiaduje?
Awatar użytkownika
Kobietka
Posty: 391
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:11

Re: Kleszcze w ogrodzie - co robić?

Post autor: Kobietka »

Teraz to wszędzie można znaleźć kleszcze- taka jest prawda. Dlatego na pewno warto byłoby kupić sobie takie środki jak https://muggasklep.pl/mugga-spray-deet- ... l-p-2.html , które dobrze ochronią nasze dzieci przed nimi i innymi owadami. Dla siebie też warto wybrać jakieś dobre produkty. Generalnie warto byłoby pomyśleć nad opryskiem przeciwko kleszczom.
qwenń

Re: Kleszcze w ogrodzie - co robić?

Post autor: qwenń »

A może opryski przeciwko owadom? Ja takie rozwiązanie wdrażam już drugi rok i jestem zadowolona z tego, jak to działa. Wszystko wykonała firma Revival https://www.revival.net.pl/uslugi/oprys ... -kleszczom ze Złotokłos k. Piaseczna i w tym, i w poprzednim roku. Oni mają odpowiedni sprzęt i środki, wszystko wykonują profesjonalnie i kompleksowo. Polecam ich serdecznie, warto skorzystać z ich usług, cena jest przystępna, a ani kleszczy ani komarów nie mamy :).
Marzena2

Re: Kleszcze w ogrodzie - co robić?

Post autor: Marzena2 »

a stosujesz coś dla psow? Przy użyciu kropli Fiprex Duo nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swojego psa. Preparat jest bezpieczny i łatwy w użyciu, dzięki czemu możesz samodzielnie zadbać o zdrowie swojego pupila. Wystarczy, że nałożysz krople na skórę psa w okolicach karku, a następnie poczekasz, aż preparat wchłonie się w skórę.
ODPOWIEDZ