Jak zapakować mały sprzęt AGD, aby nie ucierpiał podczas przeprowadzki? Podpowiadają eksperci z firmy EMTEK
Jeśli przygotowujesz się do przeprowadzki i zastanawiasz się, czy twój mały sprzęt AGD, tj. toster, ekspres do kawy, czajnik elektryczny i blender, przetrwają w nienaruszonym stanie podróż, ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiemy, jak zapakować te i inne wymienione sprzęty, aby nie ucierpiały podczas przeprowadzki.
Jakie materiały najlepiej wykorzystać do pakowania małego sprzętu AGD?
Aby zabezpieczyć małe AGD, będziesz potrzebować papieru do pakowania, kartonów – tych, w których kupiłeś sprzęt lub po prostu opakowań kartonowych, które znajdziesz w ofercie firmy Emtek, a także piankę do zabezpieczania paczek albo piankowe wypełniane. Przydadzą się również styropian, pianka bąbelkowa i taśma klejąca.
W jaki sposób zapakować mały sprzęt AGD?
Zanim zaczniesz pakowanie, upewnij się, że sprzęt nie zawiera resztek jedzenia i płynów. Dla pewności najlepiej wyczyścić wszystkie przedmioty. Jeśli masz oryginalne opakowania, wystarczy włożyć do nich sprzęt i zakleić pudełko taśmą. Jeśli nie masz, czeka Cię nieco więcej pracy. Warto jednak nie pomijać żadnego z elementu, by mieć pewność, że sprzęty, które do najtańszych nie należą, dotrą do nowego miejsca w nienaruszonym stanie.
Małe przedmioty takie jak pokrywki, ostrza i inne zdejmowane części przyklej do sprzętu taśmą lub też owiń folią bąbelkową. Jeśli ich rozmiar na to pozwala, umieść je wewnątrz danego urządzenia. Całość przykryj pianką do pakowania, by chronić sprzęt przed wgnieceniami i zadrapaniami. Jeśli nie masz pianki, możesz użyć folii bąbelkowej. Pamiętaj, że wszystkie elementy składające się na dane urządzenie, muszą trafić do jednego kartonu. Nie zapominaj o przewodach. One również powinny być owinięte pianką lub folią po wcześniejszym ich zwinięciu. Mniejsze przedmioty elektryczne można owinąć papierem do pakowania, a następnie zabezpieczyć taśmą klejącą. W przypadku większych urządzeń papier może zostać użyty jako wyściółka chroniąca przed wstrząsami. Po prostu pognieć go i włóż do środka. Gdy już każdy element został zabezpieczony, czas wypełnić karton zbiorczy papierem do pakowania. Nie pakuj zbyt wielu urządzeń do jednego kartonu, bo będziesz mieć problem z jego przenoszeniem.
Urządzenia umieszczamy pionowo, dbając o to, by na dole znajdowały się sprzęty cięższe, a na górze lżejsze. Wolne przestrzenie możesz uzupełnić wypełnieniem piankowym lub po prostu pogniecionym papierem. Sprawdzi się również folia bąbelkowa. Teraz wystarczy zakleić karton taśmą do pakowania, a na wierzch przykleić etykietę „Ostrożnie, szkło” lub „Nie rzucać”.