Operacja zaćmy

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Awatar użytkownika
karli
Posty: 158
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:58

Operacja zaćmy

Post autor: karli »

Czy ktoś z was zdecydował się na operację zaćmy? Czy to faktycznie jest koniecznością?
Awatar użytkownika
jaskolka
Posty: 342
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:41

Re: Operacja zaćmy

Post autor: jaskolka »

Moja mama leczyła zaćmę w https://cmp.med.pl/cmp-lomianki/ - i szczerze mówiąc opieka i prowadzenie lekarskie tam jest bardzo dokładne i fachowe. Nic a nic się nie bała, a sam zabieg został przeprowadzony sprawnie. To specjaliści w swoim fachu, więc jeśli tylko masz jakieś problemy ze wzrokiem, to warto udać się właśnie do nich.
Awatar użytkownika
lampeczka
Posty: 141
Rejestracja: 30 lis 2019, 11:07

Re: Operacja zaćmy

Post autor: lampeczka »

no jesli jest to konieczne to chyba nie ma sie nad czym zastanawiac. Moja siostra miala taki zabieg wykonywany w Alfa medica w czestochowie, baaardzo sie bala bo to pierwsza operacja w jej zyciu, ale na szczescie poszlo bezproblemowo, byla otoczona doskonala opieka a jej wzrok znacznie sie dzieki temu poprawil
Awatar użytkownika
nadia
Posty: 81
Rejestracja: 25 sie 2019, 19:47

Re: Operacja zaćmy

Post autor: nadia »

Zabieg często jest jedynym wyjściem. Ale spokojnie, moja ciotka go przeszła i teraz funkcjonuje całkowicie normalnie. Rekonwalescencja też nie trwała długo. Zaćma to zmętnienie soczewki w oku, myślę, że poradnik odnośnie budowy narządu wzroku: https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/budowa-oka lepiej pomoże Wam to zrozumieć. Zwykle wszczepiane są soczewki wieloogniskowe i pacjent odzyskuje dobry wzrok. Operacja jest krótka i bezbolesna.
Awatar użytkownika
riannon
Posty: 109
Rejestracja: 04 lut 2020, 11:39

Re: Operacja zaćmy

Post autor: riannon »

u mnie babcia miala taki zabieg własnie w klinice mega lens https://operacjezacmy.pl/ dr Czubak bardzo dobre przeprowadził zabieg, bezboleśnie, to tego wszystko dobrze się skończyło. No i babcia teraz nie musi nosić okularów, bo widzi bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
AgataMnna
Posty: 227
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:15

Re: Operacja zaćmy

Post autor: AgataMnna »

Z tego, co wiem to w Krakowie w Optegrze znów wznowili operacje zaćmy. To bardzo profesjonalna klinika. Wszczepiają zaawansowane soczewki, dzięki czemu komfort widzenia poprawia się bardzo mocno.
Kamiłłaa

Re: Operacja zaćmy

Post autor: Kamiłłaa »

Dokładnie, operacje zaćmy w Krakowie w Optegrze wznowione. Zajmuje się nimi u nich doktor Edyta Sacha. To świetna specjalistka, z mega dużym doświadczeniem w zakresie operacji zaćmy.
AfotoofytaŻ

Re: Operacja zaćmy

Post autor: AfotoofytaŻ »

Warszawska Optegra również wykonuje operacje zaćmy. To bardzo profesjonalna klinika, wdrożyli wszelkie środki bezpieczeństwa więc śmiało można się do nich zapisać na zabieg. A z zaćmą naprawdę nie ma co zwlekać.
Awatar użytkownika
ariadna
Posty: 178
Rejestracja: 10 cze 2020, 21:10

Re: Operacja zaćmy

Post autor: ariadna »

Mój tata miał operację na zaćmę i udała się dobrze, także jesteśmy zadowoleni. Operację miał w Centrum Okulistycznym Optomed w Chorzowie na Katowickiej http://okulista.pl/ Traficie tam na super specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, nowoczesny sprzęt i fajne podejście do pacjentów. Teraz mam szykuje się na operację zaćmy, też u nich.
SabinaŻ

Re: Operacja zaćmy

Post autor: SabinaŻ »

A wiedzieliście, że na fundusz też w Optegrze operują zaćmę? W oddziale w Poznaniu na pewno, bo teściowa tam miała zabieg. Fakt - tylko soczewka podstawowa jest na fundusz jak wszędzie, ale i tak super, bo klinika naprawdę profesjonalna i dobrzy lekarze. Teraz w czasach covida to ważne, żeby wybierać sprawdzone kliniki, gdzie przestrzegają zasad bezpieczeństwa.
Poznaniańka

Re: Operacja zaćmy

Post autor: Poznaniańka »

SabinaŻ pisze: ↑19 lut 2021, 16:13 A wiedzieliście, że na fundusz też w Optegrze operują zaćmę? W oddziale w Poznaniu na pewno, bo teściowa tam miała zabieg. Fakt - tylko soczewka podstawowa jest na fundusz jak wszędzie, ale i tak super, bo klinika naprawdę profesjonalna i dobrzy lekarze. Teraz w czasach covida to ważne, żeby wybierać sprawdzone kliniki, gdzie przestrzegają zasad bezpieczeństwa.
o, to nie wiedziałam, to bardzo korzystna informacja bo właśnie szukam miejsca w Poznaniu na operację dla mamy, ciekawe jakie są tak kolejki, orientuje się ktoś? Optegra to bardzo dobra klinika słyszałam, wiec fajnie jakby właśnie tam się udało
Staśka

Re: Operacja zaćmy

Post autor: Staśka »

Ja operację zaćmy miałam rok temu w Katowicach. Z rezultatu jestem bardzo zadowolona. Jedynie do pracy przy komputerze mam zalecone okulary krekcyjne. Szukając ciekawych propozycji trafiłam tu https://iokulary.pl/ Jest tu bardzo duży wybór okularów markowych o różnych wzorach i kolorach. Aż trudno podjąć decyzję na które sie zdecydować - sprawdźcie sami.
Awatar użytkownika
anuta439
Posty: 428
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:15

Re: Operacja zaćmy

Post autor: anuta439 »

karli pisze: ↑24 sty 2020, 10:48 Czy ktoś z was zdecydował się na operację zaćmy? Czy to faktycznie jest koniecznością?
Moja mam miała zabiegi dwukrotnie (najpierw jedno oko, a potem drugie) - jeżeli masz zaćmę, to jak najbardziej trzeba to zrobić. Bez problemów - jeden dzień, a poprawa perfekcyjna!
Awatar użytkownika
anuta439
Posty: 428
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:15

Re: Operacja zaćmy

Post autor: anuta439 »

karli pisze: ↑24 sty 2020, 10:48 Czy ktoś z was zdecydował się na operację zaćmy? Czy to faktycznie jest koniecznością?
Moja mama miała zabiegi dwukrotnie (najpierw jedno oko, a potem drugie) - jeżeli masz zaćmę, to jak najbardziej trzeba to zrobić. Jeden dzień w szpitalu, a poprawa perfekcyjna!
Kamińska

Re: Operacja zaćmy

Post autor: Kamińska »

Jeśli myślicie o operacji zaćmy to podrzucam Wam linka do tej stronki - http://jakleczyczacme.pl/ Znajdziecie tam wiele przydatnych treści na ten temat. Zaćma to poważna choroba i naprawdę nie można tego lekceważyć, bo nieleczona grozi utratą wzroku. A jedyną opcją leczenia jest operacja. Innej drogi nie ma.
PatrycjaŚŚ

Re: Operacja zaćmy

Post autor: PatrycjaŚŚ »

Ktoś wyżej pytał czy operacja zaćmy to konieczność - oczywiście, że tak. Nieleczona zaćma może prowadzić do utraty wzroku. Operacja zaćmy to nic strasznego, to zwykły zabieg jednego dnia, trzeba tylko wybrać dobrego specjalistę. Ja zabieg usunięcia zaćmy miałam u doktora Gwoździa w warszawskiej Optegrze.
ODPOWIEDZ