Nerwica

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Awatar użytkownika
ernesta-76
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2019, 1:50

Nerwica

Post autor: ernesta-76 »

Cześć,
od dłuższego czasu mam problemy z uspokojeniem się, szybko się denerwują, z równowagi wyprowadzają mnie błahostki. Z natury jestem osobą, która unika konfliktów, więc nie odbija się to moich bliskich całe szczęscie, ale sama zaczynam odczuwać totalnie wyczerpanie. Nie umiem sobie z tym poradzić. Macie jakieś sposoby z walką z taką nerwicą?
Awatar użytkownika
Wirgiliusz-72
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2019, 17:47

Re: Nerwica

Post autor: Wirgiliusz-72 »

Wydaje mi się, że jedynym skutecznym sposobem jest pomoc psychologa.

zawodnik lecha poznań z opaską na rękawie
Awatar użytkownika
Babeta-76
Posty: 35
Rejestracja: 26 lip 2019, 12:21

Re: Nerwica

Post autor: Babeta-76 »

Jeśli taki stan się utrzymuje od dłuższego czasu, a Ty mimo świadomosci nie umiesz sobie z tym poradzić, to jedynie terapia może pomóc, takie jest moje zdanie. Ale nie zaszkodzi wprowadzić jakieś techniki relaksacyjne - joga, medytacja, a może długie spacery.
Awatar użytkownika
martyna7873
Posty: 125
Rejestracja: 13 gru 2019, 12:32

Re: Nerwica

Post autor: martyna7873 »

Akurat ja w takim przypadku nie widzę innego rozwiązania, jak wizyta u psychiatry, który jest w stanie pomóc w wyleczeniu tej choroby. Warto też szukać najlepszych miejsc, aby mieć pewność, że zajmą się nami specjaliści. Ze swojej strony mogę polecić klinikę PsychoMedic w Łodzi.
Awatar użytkownika
jako
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2020, 10:25

Re: Nerwica

Post autor: jako »

nerwica to niestety bardzo podstępny przeciwnik, z którym coraz większa ilość społeczeństwa musi dawać sobie radę. niestety nieleczona albo źle leczona daje poważne konsekwencje dla całego organizmu więc nie dopuść do tego! Poczytajcie ważny artykuł na temat tego czym jest nerwica i jak z nią walczyć. nie zostawajcie z tym tematem sami, szukajcie pomocy bo da się z tym walczyć.
Awatar użytkownika
eragon
Posty: 63
Rejestracja: 21 lut 2020, 11:48

Re: Nerwica

Post autor: eragon »

też słyszałem że medytacja pomaga
Awatar użytkownika
nerwa
Posty: 133
Rejestracja: 01 lip 2019, 13:45

Re: Nerwica

Post autor: nerwa »

Tak to prawda, czytałam tu https://naturalnieozdrowiu.pl/medytacja ... medytowac/ na czym polega medytacja i jak się do tego prawidłowo zabrać, szczerze mówiąc medytacja dla początkujących wcale nie jest taka trudna jak dowiesz się od czego zacząć i co tak naprawdę jest najważniejsze :)
ODPOWIEDZ