Hashimoto

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 439
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:06
Kontakt:

Hashimoto

Post autor: Kamilla36 »

Od jakiegoś czasu męczę się z hashimoto. Nie wiem jeszcze jak sobie radzić ze zmianami wagi, zmianami nastroju. Jestem bardzo pogubiona, nie potrafię się odnaleźć w nowej sytuacji. Zwracam się z prośbą do kobiet z tą chorobą o rady dla mnie. Jak nauczyć się z tym normalnie żyć?
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 23
Rejestracja: 18 sty 2019, 15:26

Re: Hashimoto

Post autor: Jagoda »

Chyba jedyny sposób to opieka dobrego endo i unormowanie hormonów - od razu nastrój lepszy, a i wagę łatwiej zrzucisz :) Znam przypadki dziewczyn z Hashimoto, które albo utrzymały wagę, albo wróciły do pierwotnej, także trzymam kciuki! :)
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: Hashimoto

Post autor: pikiriki »

W takim przypadku koniecznie trzeba się udać do dietetyka, który doradzi jak należy się żywić w związku z hashimoto. Jeśli szukacie jakiegoś sprawdzonego specjalisty to polecam placówki Scanmed , moja znajoma była tam ostatnio na wizycie i sobie bardzo chwaliła podejście do pacjenta
Awatar użytkownika
tormundmilks9
Posty: 578
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:06

Re: Hashimoto

Post autor: tormundmilks9 »

Jeżeli szukacie jakiegoś bardzo dobrego źródła informacji związanych ze zdrowiem i odpowiednim trybem życia to naprawdę zachęcam was do sprawdzenia tego linka: top-supplementen.nl , gdzie znajdziecie dużo bardzo przydatnych informacji. Polecam wam sprawdzić, bo mają naprawdę bardzo fajne rzeczy na stronce!
Awatar użytkownika
limonka
Posty: 75
Rejestracja: 31 sie 2019, 22:46

Re: Hashimoto

Post autor: limonka »

Hashi jest dosc specyficzne. Dieta ruch i odpowiednie leki sa w stanie uregulowac organizm. Ja mam niedoczynnosc do tego wiec waga poszla w gore i to duzo za duzo. Teraz jestem pod opieką dietetyka, endokrynologa i ortopedy (wysiadly mi kolana) z medicover bo tam mam pakiet medyczny wykupiony. Mysle ze najwazniejsze to pozytywnie sie nastawic i miec dobrze dobrane leki
Awatar użytkownika
Saszka
Posty: 36
Rejestracja: 20 mar 2019, 15:08

Re: Hashimoto

Post autor: Saszka »

Z tą chorobą da się żyć! Warto pamiętać jednak, że choroba hashimoto dieta mają ogromny wpływ na siebie.
Warto skonsultować z dietetykiem, których produktów powinno się unikać, na które uważać.
Trzeba je oczywiście eliminować po kolei, odstawiać regularnie, nie wsyztsko naraz to, co zaleci dietetyk.
Awatar użytkownika
anitka12
Posty: 109
Rejestracja: 21 sie 2019, 14:23

Re: Hashimoto

Post autor: anitka12 »

Przede wszystkim ważna jest diagnoza, żeby wiedzieć jak dalej postępować. Dobrze, jeśli trafimy na dobrego specjalistę, który dobierze odpowiednie leczenie. Również czytałam na http://abcsuplementy.pl/a/qtht,suplemen ... -hashimoto , że pomóc w walce z tą chorobą mogą pomóc odpowiednie suplementy. Warto się zapoznać, żeby wiedzieć czym można się wspomóc.
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 72
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:53

Re: Hashimoto

Post autor: lajla »

ja mialam mnostwo objawow ale je zbagatelizowalam... dopiero jak bardziej zaczelo mi to wszystko dokuczac to zdecydowalam sie zrobic sobie badania tarczycy, wykupilam w Diagnostyce bo mam praktycznie kolo domu laboratorium https://diag.pl/sklep/kategoria/tarczyca/
Awatar użytkownika
pukla123
Posty: 124
Rejestracja: 22 wrz 2019, 23:31

Re: Hashimoto

Post autor: pukla123 »

Dobrzy endokrynolodzy pracują tutaj www.medica2000.com.pl Polecam tą przychodnię, w razie potrzeby zawsze korzystam z ich usług, bo mają szybkie terminy, bardzo dobry sprzęt, najnowszej generacji oraz konkurencyjne ceny za wizyty i badania.
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

Re: Hashimoto

Post autor: DAMKA »

U mnie też jest podejrzenie tej choroby. Bynajmniej po objawach jakie mam. Teraz muszę zlecone badania wykonać. Bardzo dobra i pomocna jest ta wyszukiwarka https://cmp.med.pl/zakres-uslug/badania-laboratoryjne/ , gdzie wszystkie badania mogę sobie sprawdzić. Gdzie jakie mogę zrobić i za ile. Wygodna sprawa. Zobaczymy jak wszystkie porobię to co z nich będzie wynikać.
Awatar użytkownika
Bingo
Posty: 425
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:44

Re: Hashimoto

Post autor: Bingo »

Moja babcia ma problemy z tarczycą - jest bardzo mała przez co nie moze produkowac wlasciwej ilosci hormonow. Niestety nie moge opiekowac sie nia na co dzien a ona nigdy nie pamieta ze musi brac regularnie leki. Dlatego stwierdzilam ze najlepszym rozwiazaniem bedzie opieka dzienna w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu i rzeczywiscie - personel dba o regularnespozywanie leku oraz o odpowiedniej diecie. No i widze ze babcia czuje sie coraz lepiej i tsh ma juz w normie
Awatar użytkownika
patrycja26
Posty: 50
Rejestracja: 15 maja 2019, 15:29

Re: Hashimoto

Post autor: patrycja26 »

Hej :)
Ja też niedawno dowiedziałam się, że cierpię na tę chorobę :( Moglibyście podpowiedzieć mi, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta i suplementacja przy hashimoto? Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :)
Awatar użytkownika
paticzak
Posty: 224
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:10

Re: Hashimoto

Post autor: paticzak »

Myślę, że najlepiej podpowie ci lekarz. Zanim zaczniesz brać suplementy, trzeba zrobić badania.
Awatar użytkownika
patrysia909
Posty: 117
Rejestracja: 11 sie 2019, 21:52

Re: Hashimoto

Post autor: patrysia909 »

no powiem Wam tylko tyle, że jeżeli chodzi o problemy tarczycowe, to oczywiście można to skonsultować, w jeden czy dwa miesiące przecież nic nam się nie stanie. Ja czesto dzwonie z jakimś problemem do panoramy radzymin i jestem zawsze odpowiednio poinformowan.
Awatar użytkownika
AgataMnna
Posty: 227
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:15

Re: Hashimoto

Post autor: AgataMnna »

Przy Hashimoto koniecznie trzeba postawić na odpowiednią dietę. Wiadomo jak to jest z gotowaniem, czasem i też wiedzą więc dobrą opcją jest dieta pudełkowa. Tutaj https://dietly.pl/dieta-pudelkowa/hashimoto możecie sprawdzić, które cateringi oferują taki rodzaj diety.
Awatar użytkownika
olkas
Posty: 136
Rejestracja: 07 cze 2020, 20:09

Re: Hashimoto

Post autor: olkas »

Zgadzam się. Coraz więcej wiemy na temat tego jak żywienie wpływa na nasze życie, jak bardzo przetworzone produkty, jedzenie typu fast-food nam szkodzą. Szczególnie zaś właśnie w kontekście choroby warto stosować dietę, która w naszym konkretnym przypadku pomoże nam wrócić do zdrowia, zregeneruje nasz organizm. Moja siostra ma Hashimoto i obserwuję jak skuteczna jest przy tej chorobie właściwa dieta . Zdecydowała się na indywidualny plan zdrowienia ułożony przez Magdalenę Dorko-Wojciechowską, trenera postaw żywieniowych, i widzę jak ta dieta pomaga siostrze wrócić do zdrowia, już ma lepsze wyniki. Plan zawiera konkretne zalecenia żywieniowe, przepisy kulinarne a także harmonogram suplementacji diety. Tu możecie znaleźć więcej informacji na ten temat https://magdadorko.com/blog/odzywianie- ... hashimoto/ W skrócie - dzięki pomocy specjalisty nauczycie się, jak zdrowo się odżywiać, ale też dbać o umysł, po prostu wzmocnicie ogólną kondycję organizmu.
Awatar użytkownika
AgataMnna
Posty: 227
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:15

Re: Hashimoto

Post autor: AgataMnna »

Coraz więcej ludzi ma problemy z chorą tarczycą. Tutaj https://lekarzebezkolejki.pl//blog/nied ... czyc/w-282 jest ciekawie napisany artykuł na temat niedoczynności tarczycy i objawów, jakie to daje. Znajomość objawów to ważna rzecz, bo służy do pierwszej diagnozy.
śmiennjj

Re: Hashimoto

Post autor: śmiennjj »

Sama zmagam się z hashimoto, nie jest to łatwa sprawa niestety. Ja na początku byłam spanikowana, próbowałam diet, a tylko tyłam, niby miałam dobrze dobrane leki, ale zaufałam kilku niezbyt dobrym radom z internetu, których później tylko żałowałam. Dopiero później postanowiłam sprawdzić informacje i faktycznie dowiedzieć się czegoś od konkretnego specjalisty, mi bardzo pomógł kurs online “Jak wzmocnić pracę nadnerczy w chorobie Hashimoto?” u trenera postaw żywieniowych, pani Magdalena Dorko – Wojciechowskiej z Instytutu Medycyny Funkcjonalnej w Warszawie https://magdadorko.com/produkt/kurs-on- ... hashimoto/. Ten kurs wiele mi wyjaśnił, nauczyłam się na nim mega dużo na temat poprawnego odżywiania, odkryłam sposoby na to by poprawić swoje samopoczucie, zwiększyć poziom energii, uregulować cykl menstruacyjny, zniwelować opuchliznę, itp., polecam.
Pałkers

Re: Hashimoto

Post autor: Pałkers »

To poważna choroba, więc warto na nią uważać. Jeśli przytrafiła się ona Wam lub komuś bliskiemu, to powinniśćie dowiedzieć się na jej temat więcej. Zresztą, podobnie rzecz się ma z niedoczynność tarczycy objawy, która często jest łączona z Hashimoto. Powinniście być świadomi tego, jak się prowadzić, jeśli żyjecie z tą przypadłością.
ODPOWIEDZ