Jak przestać się zadłużać

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
Sinistra
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:55

Jak przestać się zadłużać

Post autor: Sinistra »

Jak można przestać wciąż się zadłużać. Nie mogę patrzeć już, jak moja przyjaciółka bierze jedną pożyczkę za drugą. Czy to jakieś uzależnienie, czy pogubienie? Najpierw kupowała różne niepotrzebne i drogie rzeczy, a teraz jest w rozpaczy. Chciałabym jej pomóc w jakiś sposób. Czy wiecie, co powinnam jej doradzić?
Awatar użytkownika
Burbula
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:56

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: Burbula »

Po prostu spróbować namówić ją do przerwania tego błędnego koła i podsunąć na przykład ten artykuł do przeczytania https://spiralazadluzenia.pl/wyjscie-z- ... #more-1371 . Możesz jej też pomóc w rozpoczęciu kontrolowania wydatków. Przeanalizujcie razem całą jej sytuację finansową. Może trzeba będzie się starać o restrukturyzację zobowiązań albo w ostateczności o upadłość konsumencką.
Awatar użytkownika
wiola438
Posty: 92
Rejestracja: 11 kwie 2019, 19:31

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: wiola438 »

W wychodzeniu na prosta może pomóc profesjonalne wsparcie tej kancelarii http://kancelarialexa.pl/ochrona-majatku - zajmują się tym od lat i maja wiele sukcesów. Pomagają zachować majątek ruchomy i nieruchomości, na każdym etapie postępowania egzekucyjnego, w zgodzie z przepisami prawa.
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2019, 20:32

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: zenka »

OJ słyszałam o skuteczności tej kancelarii- na każdym etapie są w stanie uchronić majątek dłużnika, zgodnie z prawem. To z kolei pozwala często wyjść na prostą. Widziałam na ich Facebooku info o darmowych konsultacjach, to dobry start
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 599
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: Kasia »

A może warto byłoby sobie znaleźć jakąś dobrze płatną pracę, na przykład za granicą? Agencja Pracy Tymczasowej https://polandworkforce.com/ może Wam bardzo pomóc w znalezieniu takiego zatrudnienia. Polecam więc zapoznać się z jej ofertą ;)
Awatar użytkownika
kolaczka
Posty: 150
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:42

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: kolaczka »

To uzależnienie jak każde inne, spróbujcie wysłać ją na terapię albo do takiego ośrodka jak Tratwa w Wiśle - oni się zajmują różnymi rodzajami uzależnień. Trzeba to jak najszybciej zdusić w zarodku :(
Awatar użytkownika
Sinistra
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:55

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: Sinistra »

Są sytuacje, kiedy człowiek przestaje kontrolować swoje zachowania i to już zaczyna być poważny problem. Dobrze, jeśli sam zdaje sobie z tego sprawę, ale jeszcze lepiej, gdy istnieją bliscy, którzy mogą wtedy pomóc. Wystarczy zgłosić się do Ośrodka Terapii Uzależnień Nefo i poprosić o spotkanie. Pracujący w nim specjaliści od uzależnień prowadzą specjalny program, który ułatwia wychodzenie z nałogu.
Awatar użytkownika
madziula
Posty: 74
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:13

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: madziula »

To wszystko zależy od tego w jakim celu dana osoba się zadłuża. Bo może być wiele powodów takiego zadłużania się. Wszak najpierw spytałabym się dlaczego się zadłuża zanim podejmę interwencję. Znam taki przypadek, że osoba uzależniła się od wszelakich gier i potrzebowała właśnie pieniędzy na to dlatego też chodziła po znajomych i prosiła o pożyczkę. Większość z nas nie zdawała sobie z tego sprawy do momentu, gdy koleżanka ta straciła wszystko i nie miała gdzie się podziać. Wtedy przyznała się do hazardu i poprosiła o pomoc. Nic innego nie pozostało jak zgłoszenie jej do Ośrodka terapii Wiosenna, gdzie mają doświadczenie i specjalistów w tej dziedzinie
Awatar użytkownika
paticzak
Posty: 224
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:10

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: paticzak »

Rozwiązaniem może być ogłoszenie upadłości konsumenckiej - sprawdź tu, jakie przepisy obowiązują w 2020 r. Jest kilka zmian, w tym korzystnych dla dłużników, więc warto się z tym zapoznać.

szejker
Awatar użytkownika
wiola438
Posty: 92
Rejestracja: 11 kwie 2019, 19:31

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: wiola438 »

Z upadłością konsumencka wiąże się spora utrata majątku bo koszty są dalej wysokie. Jednak z kancelaria Lexa stracisz najmniej jak to możliwe i ocalisz majątek. Gra warta świeczki
Awatar użytkownika
Degni
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2020, 1:26

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: Degni »

Więc wszystko jest dość proste, przyjacielu! Jeśli masz dość spłacania długów i nie wiesz, co robić, to dlaczego nie spróbujesz wejść tutaj Book of Dead gry online ? Mam tu absolutnie zawsze okazuje się podnosić zyski, spróbuj i jesteś pewien, że na pewno ci się uda!

zoraki k-10 cena
Awatar użytkownika
hubarat
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2020, 6:15

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: hubarat »

Najlepiej przestać brać kredyty


________________________
wędki
korneśka

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: korneśka »

Najbezpieczniej nie dopuścić do zadłużenia ale wiem, że czasem pewnych sytuacji nie da się przewidzieć. Ja by się skontaktowała z kancelarią Lexa, działają w temacie oddłużania od lat, uniemożliwiają egzekucje, licytacje i po analizie wybierzecie drogę na wyzbycie się długów. Nie tylko jest to upadłość
koń

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: koń »

Kancelaria lexa o której piszesz ma rzeczywiście spore doświadczenie, a odsetek spraw jakich nie wygrali sięga kilku procent - spora skuteczność nawet w beznadziejnych początkowo przypadkach
Awatar użytkownika
Gretta
Posty: 187
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:20

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: Gretta »

Jest to duży problem, tak samo jak i ktoś jest wam coś dłużny. Tu trzeba pomyśleć o skutecznej windykacji. Sprawdźcie sobie tu oferte od http://sterrn.pl Zajmują się tym kompleksowo.
Marylś34

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: Marylś34 »

Jeśli zastanawiasz się nad ogłoszeniem upadłości, na pewno polecam Ci przeczytać ten tekst: https://www.fox360.net/pl/firma/prawnik ... encje.html. Warto wiedzieć, na czym polega proces i wybrać dobrego prawnika. Natomiast mogę powiedzieć, że znam jedną osobę, która ogłosiła upadłość i wyszła na prostą.
Awatar użytkownika
Karolinka22
Posty: 482
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:50

Re: Jak przestać się zadłużać

Post autor: Karolinka22 »

Witam, mam pewną niewyjaśnioną sprawę zwiazaną z poprzednią firmą,której byłam współwłaścicielką. Drugi współwłaściciel zadłuyl firmę i teraz zastanawiam się jak powinnam się zachowac. http://komornikgdansk-michalski.pl/ Korzytaliscie kiedys z uslug prawnika,ktory zajmuje sie długami? Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ