Duże paczki kurierem

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
ciekawska
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2019, 11:05

Duże paczki kurierem

Post autor: ciekawska »

Chrześniaczka ma kilka salonów urody. Będąc na szkoleniu w Wielkiej Brytanii miała okazję przyjrzeć się tamtejszym salonom, jak są urządzone, jakich sprzętów używają itd. , itp.. Zafascynowana jednym salonem postanowiła zamówić tam kilka drobiazgów. W rezultacie okazało się dość sporym zamówieniem. Niestety transportem, którym przyjechała na szkolenie nie mogła wszystkiego ze sobą zabrać. I tu pojawił się problem, gdyż potrzebny jest transport kurierem, który odbierze stamtąd paczki i przewiezie je do Polski. Chodzi o sprawdzoną i pewną firmę
Awatar użytkownika
jamka
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:27

Re: Duże paczki kurierem

Post autor: jamka »

Wybierając kuriera musi zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Tabele opłat bywają czasami bardzo rozbudowane i szczegółowe, zawierają wzory obliczania cen oraz obszerne listy usług dodatkowych i niestandardowych. Ile firm kurierskich na rynku, tyle różnych cenników. Jeżeli nie chcesz, lub nie masz czasu sprawdzać po kolei każdej firmy kurierskiej i porównywać poszczególnych cen za usługi, możemy skorzystać ze strony brokera kurierskiego.
Awatar użytkownika
Burbula
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:56

Re: Duże paczki kurierem

Post autor: Burbula »

Nie znając danego przewoźnika, trudno jest ocenić jego usługi. Dlatego, gdy ja mam spore zamówienie i dużo paczek do wysłania to konsultuję się najczęściej ze znajomymi, którzy mogą mi polecić jakąś firmę kurierską. Dość wygodną opcją jest skorzystanie też z usług brokerskich, bo wówczas mamy do dyspozycji kilka firm przewozowych, które znajdują się w czołówce takich usług. I to jest chyba najlepsza opcja.
Awatar użytkownika
ewodia
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2019, 11:17

Re: Duże paczki kurierem

Post autor: ewodia »

Mianowicie sprawa wygląda tak że na rynku jest BARDZO duża konkurencja. Poza dużymi kurierami są tzw. dystrybutorzy/pośrednicy usług u których często jest nawe 2x taniej. Niektórzy dodatkowo nadzorują wszystkie wysyłki żeby nie było jakiś chorych historii z sortwni (w necie jest ich mnóstwo, aż dreszcze przechodzą). Pośredników jest na prawde dużo i świadczą usługi na wysokim poziomie. Ja wybrałam akurat tą firmę https://www.speedpack.com.pl/ bo wypelnia sie formularz na stronce i kurier sam przyjeżdża po paczkę, co w taką pogodę mi szczególnie odpowiada.
Awatar użytkownika
kejti
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:29

Re: Duże paczki kurierem

Post autor: kejti »

Kurierzy mają dość konkurencyjne ceny, może wybierz takiego który znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania.
ODPOWIEDZ