Czy można uzależnić się od zakupów?

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
milena-79
Posty: 18
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:41

Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: milena-79 »

Cześć wszytkim, jestem tutaj nowa :) Bardzo podoba mi się to forum, ale przyznam że chciałam Was o coś zapytać. Ostatnio mąż wymógł na mnie żebym zrobiła jakieś porządki w szafie, bo jemu zaczęło brakować miejsca na koszule. NIe zdawałam sobie sprawy, że mam taką ilość ubrań. Boję się że zaczęło mnie to przerastać.
Awatar użytkownika
Tacjana1982
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2019, 10:51

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: Tacjana1982 »

Wiesz, pewnie większość z nas ma masę ubrań :) Tak to już jest z nami kobietami :)
Awatar użytkownika
milena-79
Posty: 18
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:41

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: milena-79 »

Tak, tylko, że ja już doszłam do momentu, w którym mam niezliczone ilości ciuchów z metkami. Nie przyznam się nawet mężowi, ale odkryłam poupychane na dnie szafy siatki z zakupami.. Nawet o nich nie pamiętałam...
Awatar użytkownika
Paula75
Posty: 16
Rejestracja: 01 sie 2019, 8:47

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: Paula75 »

Faktycznie musiało to ciekawie wyglądać. Trochę przerażająco. A co do Twojego pytania w tytule postu, to tak, zgadza się, można się uzaleznić od robienia zakupów.Co więcej, myslę że to ostatni moment na podjecie jakiś działań żeby to zmienić. Zakupoholizm leczy się normalnie na terapiach u psychologa..
Awatar użytkownika
błażena62
Posty: 46
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:09

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: błażena62 »

Paula ma rację! Moja siostra chodziła do pani psycholog z tej poradni http://www.poradniasalomon.pl/. Ona była zakręcona na punkcie zakupów z alliexpress. Teraz jest znacznie lepiej, już potrafi się opanować.
Awatar użytkownika
juka9
Posty: 20
Rejestracja: 07 wrz 2019, 23:06

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: juka9 »

Z różnymi problemami i także z takimi uzależnieniami można sobie poradzić z pomocą psychologa. Dobrych specjalistów można znaleźć w PsychoMedic w Łodzi. Wystarczy zadzwonić pod nr 42 644 44 44 i uda się szybko znaleźć pomoc. Konsultacja z psychologiem na pewno pomoże.
Awatar użytkownika
Kobietka
Posty: 391
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:11

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: Kobietka »

Wiecie pewnie, że tak ;). Ale czasami takie bywają świetne ofert, że człowiek zastanawia się - jak tu nie skorzystać z takiej okazji. Sama czasami szaleje z zakupami. W szczególności kiedy przeglądam takie portale ogłoszeniowe jak https://clixs.pl/ . Tam jest mnóstwo wszelkiego typu ofert ponieważ, portal umożliwia bezpłatne dodawanie ogłoszeń. Także bardzo dużo korzysta osób z tejże strony, bo jest to naprawdę opłacalne.
Awatar użytkownika
Chloe88
Posty: 121
Rejestracja: 12 mar 2019, 14:40

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: Chloe88 »

Mozna można sie uzależnić. Ja osobiście znałam osobe, która dosłownie była maniaczką allegro i wszystkich innych sklepów internetowych. Nie wiem jak się to skończyło potem. No niby lepiej było, na nogi chyba ją postawił fakt że mnóstwo długów sobie narobiła. Ja miałam inny problem bo po prostu nie radziłam sobie ze stresem w zwiazku zczym udałam się do psychologa na terapie w Centrum Pscyhologicznym Sens w Mińsku mazowieckim. ogromne wsparcie i zrozumienie tutaj otrzymałam.
Awatar użytkownika
lila
Posty: 75
Rejestracja: 26 cze 2019, 11:32

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: lila »

Nie ma takiego prawa, które powiedziałoby Ci, że nie, nie możesz. A tak mówiąc szczerze, można, owszem, można. Najważniejsze jest jednak, żeby w miarę szybko zauważyć problem i się leczyć. Zobacz może w Ranking Ośrodków Terapii , tam są najróżniejsze ośrodki medyczne. Może któreś będą się specjalizować właśnie w takim jak Twój, problemie.
Awatar użytkownika
Burbula
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:56

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: Burbula »

Jest to niestety uzależnienie jak każde inne. Jednak nie martw się aż tak, bo można to, jak najbardziej leczyć. Nawet słyszałam o doskonałym miejscu, do którego trafiają osoby w podobnych sytuacjach do Twojej. Jest to Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo. Najlepiej skontaktuj się z nimi osobiście i poproś szczegóły takiej terapii. Specjaliści z pewnością udzielą Ci wyczerpujących informacji.
Awatar użytkownika
jamka
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:27

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: jamka »

Wyjście z alkoholizmu nie jest takie proste Znam to z doświadczenia, ponieważ mój mąż niestety, ale nadużywa alkoholu. Coraz więcej ludzi ma z tym problem. osoby, które zdecydowały się na leczenie i chcą podtrzymywać swoją trzeźwość oraz wspomagać innych w tym decyduję się często na dobrowolne leczenie, chociażby w takim ośrodku Terapii Uzależnień Nefo. Zarówno psychoterapia, jak i grupa Anonimowych Alkoholików stwarzają warunki który trzeźwiejący alkoholik może dążyć W sposób łagodny do swojej wewnętrznej przemiany oraz zmiany swojego dotychczasowego życia.
Awatar użytkownika
Bingo
Posty: 425
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:44

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: Bingo »

Niestety ale każde takie uzależnienie jest bardzo szkodliwe - jak nie dla portfela to dla zdrowia. Jesli zna sie odpowiednią klinikę to można na prawdę pomóc takiemu alkoholikowi wyjsc z nalogu. Ja od siebie polecam Medox bo oni maja spore doswiadczenie i juz nie raz pomagali swoim pacjentom wyjsc z tego problemu raz na zawsze. Takie leczenie alkoholizmu to dobry wybór
Awatar użytkownika
Azalia
Posty: 93
Rejestracja: 16 mar 2019, 21:56

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: Azalia »

Generalnie uzależnienie nie jedno ma imię. Można być uzależnionym od alkoholu, zakupów, a czasem niezbędna jest taka terapia jak odtrucie lekowe warszawa . Najważniejsze jednak przy okazji tych problemów jest podjęcie skutecznego leczenia w takich miejscach jak alkoluz.pl, gdzie nad pacjentami lekarze czuwają przez cały tydzień. Dodatkowo zaś zapewnia się im pełną dyskrecję i komfortowe warunki.
Awatar użytkownika
supcio
Posty: 94
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:31

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: supcio »

Oczywiście, że tak. Zakupy uzależniają tak samo jak na przykład narkotyki, bo dają nam przyjemność, chwilowe napięcie, kiedy rozpakowujemy paczki, a potem.. Wszystko mija. Także warto o tym pamiętać. Może w ośrodku Terapii Forest Ci pomogą, zajmują się przecież różnymi uzależnieniami. Także wiesz, zapytaj.
Awatar użytkownika
kasia27
Posty: 75
Rejestracja: 07 paź 2019, 23:19

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: kasia27 »

Ja uzależniłam się od zakupów książek ponieważ w każdej wolnej chwili lubię je czytać . Obecnie przerabiam powieść "Schizis " to jest mroczna wciągająca powieść na której zaskakujący finał nie jesteśmy przygotowani. Możemy ją kupić przez tą stronę tutaj https://www.taniaksiazka.pl/schizis-mel ... 45553.html . Jest literaturą młodzieżową chętnie polecaną .
Awatar użytkownika
ja1234
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2020, 13:16

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: ja1234 »

Oczywiście, że można jak od wszystkiego. Uzależnienie to bardzo złożony problem, który należy jak najszybciej leczyć. Mi pomogli w psychologowie z Forest. Poczytaj trochę na ich stronie https://osrodek-uzaleznien.pl/, gdzie znajdziesz wiecej informacji na temat metod ich leczenia. Powodzenia
Awatar użytkownika
Lena
Posty: 108
Rejestracja: 27 wrz 2019, 10:14

Re: Czy można uzależnić się od zakupów?

Post autor: Lena »

Oj można, szczególnie gdy spodoba Ci się jedna marka, sama ostatnio bardzo często kupuję rzeczy z Money Kepper bo tak mi się podobają. Nie są bardzo drogie więc może nie zrujnują mojego budżetu :D

manuka sklep
ODPOWIEDZ