Nowoczesne systemy kominowe

Remontujesz? Budujesz? Szukasz fachowca? To miejsce jest dla Ciebie. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniami z remontów. Z nami zostaniesz złotą rączką!
nadia333

Nowoczesne systemy kominowe

Post autor: nadia333 »

Witam,
zastanawiam się nad wyborem systemu kominowego do domku na działce. Będziemy budować domek murowany, do całorocznego wypoczynku. Chcemy aby jedno ze źródeł ogrzewania stanowił kominek na drewno. Powiedzcie mi jaki system kominowy będzie najbardziej odpowiedni? W ofercie firmy PEKABET widziałam przeróżne systemy kominowe, w tym określane jako uniwersalne. Ani ja ani mąż nie mamy jednak szczególnego rozeznania w temacie. Przyda się nam więc każda sugestia, każda podpowiedź.
Awatar użytkownika
dejko
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2020, 10:30

Re: Nowoczesne systemy kominowe

Post autor: dejko »

Jeśli chodzi o system kominowy to z mojego doświadczenia tylko Rauch. Tzn. trochę posiedzieliśmy nad szukaniem rozwiązania, sporo porównywaliśmy, słuchaliśmy rekomendacji wielu osób i wyszło, że to jest najlepsze rozwiązanie. Mam 30 lat gwarancji, ponoć ta niemiecka ceramika jest niezniszczalna. Znalazłem kilka osób, które korzystają z tego rozwiązania i one chwalą. Nie jestem specjalistą, natomiast na etapie instalacji i póki co nie napotkaliśmy żadnych problemów. Wydaje mi się, że wybraliśmy optymalnie, ale więcej będę w stanie napisać za kilka lat.
ODPOWIEDZ