Kurs przed porodem - warto?

Awatar użytkownika
Juta98
Posty: 10
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Kurs przed porodem - warto?

Post autor: Juta98 »

Cześć. Czy któraś z was chodziła na kurs przygotowujący do porodu? Uważacie, że warto zapisać się na tego typu szkolenie? Podzielcie się doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Remigia_78
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2020, 10:07

Re: Kurs przed porodem - warto?

Post autor: Remigia_78 »

Dzięki temu, że zdecydowałam się zapisać na kurs w szkole http://centrum-mam.pl/, mój poród odbył się bez stresu i mogłam cieszyć się tą piękną chwilą :) W szkole, w której odbywał się kurs, miałam przyjemność pracować z prawdziwymi profesjonalistami, którzy chętnie odpowiadali na pytania, byli niezwykle ciepli i pomocni.
Awatar użytkownika
lady30
Posty: 293
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:18

Re: Kurs przed porodem - warto?

Post autor: lady30 »

Szkoła rodzenia? Pewnie, że warto, szczególnie przy pierwszym dziecku. Poród wtedy przebiega inaczej, mama jest na niego lepiej przygotowana i mniej więcej wie czego się może spodziewać. Polecam też czytać poradniki jak wygląda życie z malcem, opieka nad nim. Jakie formalności po porodzie czekają https://humana-baby.pl/blog/jakie-czeka ... u-dziecka/ . Im więcej mama wie na początku tym lepiej.
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

Re: Kurs przed porodem - warto?

Post autor: DAMKA »

Warto :) Też się stresowałam przed porodem, ale nie aż tak. Dużo się dowiedziałam. To co też moim zdaniem warto, to zdecydować się na pozyskanie krwi pępowinowej. W dalszej rodzinie była taka sytuacja, że komórki macierzyste młodszego rodzeństwa pomogły w leczeniu starszego. Dla mnie to był wystarczający argument, żeby podpisać umowę z Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych i to na najdłuższy możliwy okres.
Awatar użytkownika
Azalia
Posty: 93
Rejestracja: 16 mar 2019, 21:56

Re: Kurs przed porodem - warto?

Post autor: Azalia »

Ja generalnie miałam 2 razy cc, więc w sumie nie wiem, czy taki kurs może się przydać. Bądź co bądź, na pewno powinnyśmy zaopatrzyć się w odpowiednie środki, w razie gdyby dopadł nas stan zapalny pochwy po porodzie . Niestety przypadłość ta jest bardzo nieprzyjemna, wobec czego im szybciej się z nią uporamy, tym lepiej dla nas:).
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 600
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Kurs przed porodem - warto?

Post autor: Kasia »

Jeśli natomiast chodzi o przygotowanie do samej ciąży, to warto moim zdaniem poczytać sobie jakiś rzetelny kalendarz ciąży, na przykład taki, jak na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/14- ... darz-ciazy. Znajdziecie tam mnóstwo wartościowych informacji, które mogą się Wam przydać.
Awatar użytkownika
mikimaki
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2019, 9:01

Re: Kurs przed porodem - warto?

Post autor: mikimaki »

Chodziłam tylko do szkoły rodzenia :) i to polecam. No i ja rodziłam prywatnie - w szpitalu Medicover. Dzięki temu miałam super opiekę no i swój prywatny pokój po porodzie - mieliśmy z synkiem spokój i komfort :)
dziuńka

Re: Kurs przed porodem - warto?

Post autor: dziuńka »

Opinie bywają różne, ale wydaje mi się, że tak, warto. Ja sama nie mam możliwości teraz uczęszczania na kurs, ale ogólnie to planuję poród w domu wrocław i mam nadzieję, że uda mi się coś takiego zorganizować. Jednak nie chcę widzieć przy sobie tylu lekarzy, a swój dom, to swój dom. Też tak uważacie?
Mirosława

Re: Kurs przed porodem - warto?

Post autor: Mirosława »

Moim zdaniem warto. Liczy się w końcu to, byście jak najlepiej przygotowały się do porodu. Jeśli czujecie, że ten moment bardzo Was stresuje, to powinnyście już teraz zajrzeć do https://psychomedic.pl/tokofobia-zaswia ... go-ciecia/ i zastanowić się, co realnie mogłoby być dla Was najlepszym wsparciem. Na pewno warto już teraz dowiedzieć się na ten temat więcej i pomyślec, jak dużym może być to dla Was wsparciem.
ODPOWIEDZ