Wentylacja z rekuperacją

Jak żyjesz? Czym się interesujesz? Co lubisz? A co Cię denerwuje w społeczeństwie? Dołącz do dyskusji i pochwal się swoim życiem.
Awatar użytkownika
luborada1993
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2020, 13:05

Wentylacja z rekuperacją

Post autor: luborada1993 »

Cześć dziewczyny!
Co sądzicie na temat rekuperacji z odzyskiem ciepła? Słyszałam, że to bardzo ekologiczna i zdrowa metoda dostarczania świeżego powietrza do domu. Czytałam o niej w ofercie Centrum Rekuperacji. Może znacie tę firmę?
Awatar użytkownika
juta1979
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2020, 18:07

Re: Wentylacja z rekuperacją

Post autor: juta1979 »

Rekuperator zwiększa efektywność wentylacji domu, więc moim zdaniem warto w taki element zainwestować. Poza tym uważam, że wspomniana firma to prawdziwi specjaliści od rekuperacji w Łodzi. Polecam się z nimi skontaktować po więcej szczegółów.
pąnzo

Re: Wentylacja z rekuperacją

Post autor: pąnzo »

Jeżeli ktoś wykonuje u siebie rekuperacje a później by chciał kominek wykonać to polecam zapoznać się z takim artykułem co znalazłem w sieci jaki kominek do rekuperacji
Sam byłem na etapie wykonywania rekuperacji i później z żoną chcieliśmy dodatkowo kominek na drewno i ten wpis nam pomógł :)
aśka

Re: Wentylacja z rekuperacją

Post autor: aśka »

Fajne mają wkłady kominkowe na http://www.wkladykominkowe.net.pl/ naprawdę jak dla mnie super sprawa, dodatkowo konkretne ceny i wysoką jakość. Kominek w domu to bardzo fajne rozwiązanie. Nie tylko nadaje wnętrzu inny wygląd to do tego może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania.
Awatar użytkownika
Gretta
Posty: 187
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:20

Re: Wentylacja z rekuperacją

Post autor: Gretta »

Budując ekologiczny dom, a na takim mi zależało, dużo czytałam o różnych rozwiązaniach, w tym i o wentylacji mechanicznej. Też dobrą opcją jest pompa ciepła, taki pakiet powinien bardzo dobrze się sprawdzić w wielu domach. Może i są to koszty, no ale jest to inwestycja, bo będziecie dzięki temu mieli niskie rachunki. Od takich rozwiązań jest firma Erco Łódź. Też warto pomyśleć o fotowoltaice do zestawu, wszystko to zapewni wam praktycznie zerowe rachunki.
ODPOWIEDZ