Tani, dobry aparat dla amatora

Jak żyjesz? Czym się interesujesz? Co lubisz? A co Cię denerwuje w społeczeństwie? Dołącz do dyskusji i pochwal się swoim życiem.
Awatar użytkownika
jamka
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:27

Tani, dobry aparat dla amatora

Post autor: jamka »

Nie jestem zainteresowana jakimiś super profesjonalnymi zdjęciami, ale jakimiś, które będą robione w dobrej jakości (nie obraziłabym się, jeśli filmy byłyby równie ładne). Polecicie coś ?
Awatar użytkownika
Piernik
Posty: 18
Rejestracja: 09 sty 2019, 14:34

Re: Tani, dobry aparat dla amatora

Post autor: Piernik »

Jeżeli robisz zdjęcia sporadycznie i jakoś nie planujesz się specjalnie zagłębiać się w tajniki fotografii, myślę, że najprostszym rozwiązaniem będzie aparat kompaktowy. Jest bardzo prosty w obsłudze - ma dwa łatwe tryby. Jeżeli natomiast zamierzasz ruszyć z tematem z kopyta, polecam aparat bezlusterkowy. Fajne modele i korzystne ceny znajdziesz na https://proclub.pl/
Awatar użytkownika
alen
Posty: 369
Rejestracja: 14 sty 2019, 21:03

Re: Tani, dobry aparat dla amatora

Post autor: alen »

Możesz próbować zakupić w sieci w jednym z sklepów internetowych ale jeśli jesteś z okolic Wólki Kosowskiej to polecam odwiedzić chińskie centrum handlowe http://www.gdpoland.pl/pl/ Tam znajdziesz nie tylko aparaty ale całą resztę elektroniki użytkowej i nie tylko. Masz 6 hal produktów od ubrań po zabawki i wszystko na miejscu w dobrych cenach.
Awatar użytkownika
Frytula
Posty: 159
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:33

Re: Tani, dobry aparat dla amatora

Post autor: Frytula »

Ja jednak polecam lustrzanke - mozna juz je kupic za tysiaka z hakiem. Ma sie w komplecie standardowy obiektyw i to z reguly wystarcza do wiekszosci zdjec, ktore chcemy robic. A jak chcesz sie bawic w portety - to trzeba kupic albo blende+lampe do doswietlania twarzy (aby nie bylo cieni) albo cos, co sie nazywa lampa pierścieniowa - idealne wlasnie do portretow. Koszt nieduzy - ceny zaczynaja sie od 150-200 zl, a zdjecia robione przy jej udziale - naprawde MEGA sie roznia, od tych bez lampy.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 85
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:19

Re: Tani, dobry aparat dla amatora

Post autor: AbiUbu »

Świetnie się sprawują aparaty Fujifilm. Jest to budżetowe rozwiązanie, proste, niezawodne i nie za wygórowaną cenę. Oczywiście, z miejsca można podać kilka firm, których flagowe aparaty robią domyślnie lepsze zdjęcie, jednak dla amatora, który nie chce wydawać równowartości kwartalnych zarobków, to właśnie będzie najbardziej optymalne rozwiązanie. Dodatkowo, Fuji akumulator też jest całkiem sensowny cenowo.
Awatar użytkownika
Sinistra
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:55

Re: Tani, dobry aparat dla amatora

Post autor: Sinistra »

Koniecznie musisz zobaczyć te Aparaty fotograficzne Polaroid . Są akurat dla amatorów. Nie trzeba się przy nich głowić jak ustawić różne parametry i jak kadrować, bo wyposażone są w naprawdę proste funkcje. Obsługuje się je błyskawicznie i tak szybko można wydrukować zdjęcia. Ja już sobie kupiłam i Ciebie też do tego zachęcam. Z pewnością będziesz się cieszyć z nabytku.

pkp jasło rozkład
Awatar użytkownika
Burbula
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:56

Re: Tani, dobry aparat dla amatora

Post autor: Burbula »

A nie myślałaś o tym, aby wykorzystać do tego celu swój smartfon? Jeśli masz w nim dobry aparat, to wystarczy ściągnąć aplikację Instafota wraz z różnymi presetami. Co prawda ja jej jeszcze nie mam, ale zastanawiam się nad zakupem, bo przydałaby mi się do wrzucania ciekawych zdjęć na Instagram i FB. Można uzyskać niesamowite efekty fotograficzne z pomocą tych nowoczesnych narzędzi.
Awatar użytkownika
destelo
Posty: 177
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:25

Re: Tani, dobry aparat dla amatora

Post autor: destelo »

Co do social mediów i tego całego instagrama to ja skorzystałam z porad na stronie https://www.instalki.pl/demonstracje/in ... konta.html i usunęłam to konto.... narazie tymczasowo, ale chyba usune na stale. Jak zakladalam insta pare lat temu to bylo zupelnie co innego niz teraz i obecna forma mi sie nie podoba.
Awatar użytkownika
mała mi
Posty: 127
Rejestracja: 10 wrz 2019, 21:58

Re: Tani, dobry aparat dla amatora

Post autor: mała mi »

Jaką dokładnie kwotę masz na myśli? Na początek polecałbym ci kupić aparat kompaktowy. Są nawet wersje z wymiennymi obiektywami. Gdybym sama zaczynała przygodę z fotografowaniem, to właśnie taki sprzęt bym kupiła. Najlepiej od razu kupić sobie torbę albo plecak https://foto-szop.pl/plecaki-foto-i-vid ... 7_411.html. Przyda się do bezpiecznego transportowania aparatu.
uśka2

Re: Tani, dobry aparat dla amatora

Post autor: uśka2 »

Wiadomo, że innego rodzaju sprzęt fotograficzny będzie wybierał amator, a zupełnie inny profesjonalista. Robienia zdjęć trzeba się nauczyć, odpowiednia wiedza jest tu niezbędna. Co niektórzy stawiają na używany sprzęt albo chociaż dodatkowe akcesoria. A ja tanie obiektywy do kamer i aparatów od Outlet3D znalazłam ostatnio. Przede wszystkim jest tam duży wybór, towar dobrych, sprawdzonych marek. Zawsze też można liczyć na fachowe doradztwo. Każdy taki sprzęt ma swoje parametry, warto na nie zwracać uwagę.
zbigniew22223ą

Re: Tani, dobry aparat dla amatora

Post autor: zbigniew22223ą »

Ja na ten temat nie będę się wypowiadał bo się nie znam. Jakbym na tym temacie się znał to na pewno bardzo bym pomógł. Takim właśnie setem człowiekiem. Bardzo pomocnym.
__________________________________________________________________________
złote zaproszenia na ślub
MarysiaFotoFotoś

Re: Tani, dobry aparat dla amatora

Post autor: MarysiaFotoFotoś »

Ja zrobiłam taki myk i kupiłam uszkodzony aparat fotograficzny na allegro a , że mój znajomy specjalizuję się w naprawach to po prostu zrobił mi ten aparat. Teraz mam ekstra NICON- a, którego ktoś sprzedawał za grosze i pewnie ktoś nie chciał się bawić w chodzenie po naprawach. Jeżeli ktoś z was ma sprzęt do naprawy to polecam ten punkt https://fotoelektronik.pl/kontakt - Sędziszów Małopolski .
ODPOWIEDZ