rozwój dziecka

Jak żyjesz? Czym się interesujesz? Co lubisz? A co Cię denerwuje w społeczeństwie? Dołącz do dyskusji i pochwal się swoim życiem.
Grześ79

rozwój dziecka

Post autor: Grześ79 »

Witam, znacie się na tym jak wygląda rozwój dziecka? Od zawsze mnie taka tematyka interesowała ale nie bardzo wiem gdzie informacje na ten temat można poczytać. Wydaje mi sie, że rozwój dziecka jest bardzo ważny aczkolwiek nie orientuje się za bardzo w takich tematach. Może ktoś z Was czyta artykuły o takiej tematyce i może mi powiedzieć coś więcej na ten temat? A może są tutaj osoby, które wiedzą gdzie takie informacje mogę znaleźć? Doradzicie coś w tej kwestii?
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 599
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: rozwój dziecka

Post autor: Kasia »

Momentem, za którym czekają z niecierpliwością wszyscy rodzice swoich pociech, jest oczywiście pierwszy krok malucha. Wcześniej dziecko zaczyna raczkować. Warto w tym czasie zapewnić mu w domu bezpieczeństwo oraz komfort. Świetnie sprawdzają się moim zdaniem na przykład maty puzzlowe dla dzieci, które wykonane są z pianki. Można taką matę rozłożyć na podłodze - dziecko może się na niej na przykład bawić. Czy ktoś z Was miał okazję korzystać z takiej maty? I jak się ona sprawdziła w Waszym domu?
fórtek

Re: rozwój dziecka

Post autor: fórtek »

Ostatnio zdecydowaliśmy się na rozwój dziecka przy użyciu metody Tomatisa i muszę przyznać, iż okazało się to znakomitym pomysłem. Centrum Tomatisa w Świdnicy http://www.tomatis-swidnica.pl/metoda-tomatisa zajmuje się przeprowadzaniem leczenia tego typu. Ma ono na celu wspieranie funkcji słuchowej, a poprzez to poprawa koncentracji, kreatywności, rozwój zdolności językowych i komunikacyjnych oraz zwiększenie potencjału człowieka w nauce i prawidłowym rozwoju psychoruchowym. . Z tej metody korzystały znane osobistości, takie jak Gérard Depardieu ,Maria Callas, oraz Romy Schneider!
Rosół

Re: rozwój dziecka

Post autor: Rosół »

fórtek pisze: ↑05 lis 2021, 20:13 Ostatnio zdecydowaliśmy się na rozwój dziecka przy użyciu metody Tomatisa i muszę przyznać, iż okazało się to znakomitym pomysłem. Centrum Tomatisa w Świdnicy http://www.tomatis-swidnica.pl/metoda-tomatisa zajmuje się przeprowadzaniem leczenia tego typu. Ma ono na celu wspieranie funkcji słuchowej, a poprzez to poprawa koncentracji, kreatywności, rozwój zdolności językowych i komunikacyjnych oraz zwiększenie potencjału człowieka w nauce i prawidłowym rozwoju psychoruchowym. . Z tej metody korzystały znane osobistości, takie jak Gérard Depardieu ,Maria Callas, oraz Romy Schneider!
załatw młodemu jakiś ruch, i przede wszystkim korki :)
kto dzwonił
Małgosia

Re: rozwój dziecka

Post autor: Małgosia »

Kiedy już chcemy aby nasze dziecko się rozwijało dobrze to ja także jestem zdania, że warto jest co nieco na ten temat wiedzieć. Jak dla mnie także dość istotną sprawą jest to, aby wiedzieć w jaki sposób sprawić by dziecko bez problemów mogło zasnąć. Bardzo fajnie do tego tematu podeszli na stronie http://www.edoor.edu.pl/co-zrobic-aby-m ... ilka-porad i po przeczytaniu właśnie tego artykułu ja już również nie mam najmniejszego problemu z usypianiem moich maluszków.
koperta2

Re: rozwój dziecka

Post autor: koperta2 »

Prawidłowy rozwój naszego dziecka to dla nas jednak priorytet. Dlatego tak ważne i istotne było wsparcie naszej pociechy w sprawie korekty płci - dziecko nie do końca jest pewnie swojej tożsamości płciowej. Na te okazję zawiązaliśmy współpracę z Centrum Medycznym Psyche, zajmującym się diagnozą transseksualizmu i podnoszeniem tematu. Wspólnymi siłami postanowiliśmy pomóc naszemu dziecku a przede wszystkim wytłumaczyć, iż jest z nim wszystko ok i może całkowicie liczyć na nasze wsparcie. Zgoda z samym sobą, czy zdrowie psychiczne są bardzo istotne u najmłodszych, szczególnie w dzisiejszych czasach.
Magdalll

Re: rozwój dziecka

Post autor: Magdalll »

Warto jest zadbać by nasze dziecko miało ochronę podczas nauki oraz zabawy. W tym wypadku dobrze będzie postawić na ubezpieczenie szkolne, które gwarantuje zabezpieczenie w sytuacji nieszczęśliwych wypadków. Wiele informacji na temat rodzajów jak i zakresu takiego ubezpieczenie możecie sprawdzić tutaj https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/
ODPOWIEDZ