Zaległy czynsz

Wszystko o finansach i rozliczeniach - opisujemy problemy, szukamy rozwiązań, dzielimy się opiniami o księgowych.
Awatar użytkownika
elzbieta
Posty: 292
Rejestracja: 27 maja 2019, 21:27

Zaległy czynsz

Post autor: elzbieta »

Piszę tutaj, gdyż naprawdę potrzebuje kilku odpowiedzi i liczę, że ktoś się na tym zna... Nie stać mnie na prawnika. Koleżanka rozeznała się że taka profesjonalna porada to by kosztowała 200-300zł a ja nie mam tyle. Sytuacja wygląda tak, że przez kilka lat miałam dość trudną sytuację finansową,Przez to nie płaciłam rachunków za mieszkanie komunalne i powstał dług ok. 6000 zł. Było to prawie 5 lat temu. Na obecnym mieszkaniu nie mam długów. Czy gmina teraz może zająć mi pensje, żeby dostać pieniądze za tamto zadłużenie? Czy może wystąpić do obecnego właściciela mieszkania i coś zrobić, zeby mnie wyrzucił? Nie chcę unikać spłaty, ale teraz nie mam grosza przy duszy
Awatar użytkownika
tośka
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2019, 22:14

Re: Zaległy czynsz

Post autor: tośka »

Skąd jesteś? Bo we Wrocku jest kancelaria Klisz i Wspólnicy i oni ogarniają takie tematy. Tam masz pierwsze spotkanie za darmo, także luz. Mi pomogli wyjść z długów na mieszkaniu. Widzę na ich stronie, że też mają kancelarię w Gdańsku i Poznaniu. Za wszystko nie policzyli wcale dużo , a sporo kasy zaoszczędziliśmy bo nie trzeba było nic spłacać. Może też tobie pomogą. Trzymam kciuki!!!!
Awatar użytkownika
paticzak
Posty: 224
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:10

Re: Zaległy czynsz

Post autor: paticzak »

W wolnej chwili sprawdź ten artykuł - są w nim informacje, kiedy przedawnia się dług. Może w twoim przypadku będzie to mieć zastosowanie.
Awatar użytkownika
Gretta
Posty: 187
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:20

Re: Zaległy czynsz

Post autor: Gretta »

Sytuacje są różne, nie oceniam. Długi na pewno są bardzo problematyczne. Jeżeli macie długi i dostaliście już wezwanie do zapłaty wysłane przez Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny to firma http://pozwaniprzezfundusz.pl z pewnością wam pomoze
Awatar użytkownika
Titana
Posty: 349
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:08

Re: Zaległy czynsz

Post autor: Titana »

Rany, jeżeli dług istnieje, to oczywiście, że można będzie żądać jego uregulowania. Nie lepiej byłoby się po prostu dogadać w sprawie spłaty?
ODPOWIEDZ